Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Filter by team

Saturday 26 November 2016

Division 2

14:00
Bradford FC
3 - 7 Full time
T V R United
14:00
D.R.A.M. Community FC Reserves
0 - 4 Full time
Tingley Athletic
14:00
Littletown Reserves
6 - 5 Full time
Lower Hopton Reserves
14:00
Thornton United Reserves
3 - 3 Full time
Salts Reserves

Division 1

14:00
Churwell Lions FC
1 - 4 Full time
Golcar United Reserves
14:00
Steeton Reserves
4 - 2 Full time
Hunsworth
14:00
Tyersal
0 - 7 Full time
Britannia Sports FC
14:00
Ventus/Yeadon Celtic
A - A
Route One Rovers
14:00
Wakefield City
P - P
Westbrook YMCA
14:00
West Horton
P - P
Holmfirth Town FC
14:00
Wibsey
P - P
Thornton United

Premier Division

14:00
Honley FC
2 - 2 Full time
Golcar United
14:00
Huddersfield YMCA
10 - 3 Full time
D.R.A.M. Community FC
14:00
Lepton Highlanders
vs
Halifax Irish
14:00
Lepton Highlanders
vs
Newsome FC
14:00
Lower Hopton
7 - 0 Full time
Overthorpe Sports Club
14:00
Newsome FC
6 - 2 Full time
Campion
14:00
Salts
P - P
Littletown
14:00
Salts
vs
Newsome FC
14:00
Salts
0 - 2 Full time
Steeton

Friday 25 November 2016

Premier Division

19:00
Campion
vs
Steeton

Saturday 19 November 2016

Division 2

14:00
Bradford FC
6 - 1 Full time
Littletown Reserves
14:00
D.R.A.M. Community FC Reserves
P - P
Lower Hopton Reserves
13:45
Salts
vs
Thornton United Reserves
14:00
Salts Reserves
vs
Tingley Athletic
14:00
T V R United
6 - 1 Full time
Salts Reserves
14:00
Tyersal Reserves
vs
T V R United
14:00
Tyersal Reserves
vs
Tingley Athletic

Division 1

13:45
Britannia Sports FC
vs
AFC Lindley
13:45
Campion
vs
Thornton United
13:30
Crosshills Res
vs
Steeton Reserves
13:30
Eastmoor
2 - 3 Full time
Wakefield City
13:45
Horsforth St Margarets (A)
vs
Ventus/Yeadon Celtic
14:00
Hunsworth
P - P
Tyersal
13:45
Route One Rovers
vs
Rawdon Old Boys
13:45
Scholes
2 - 1 Full time
Holmfirth Town FC
14:00
West Horton
vs
Golcar United Reserves

Premier Division

13:45
Campion
vs
Thornton United
13:45
Golcar United
vs
D.R.A.M. Community FC
14:00
Halifax Irish
P - P
Huddersfield YMCA
13:45
Lepton Highlanders
vs
Meltham Athletic
13:30
Littletown
P - P
Woodkirk Valley
13:30
Lower Hopton
vs
Wyke Wanderers
13:45
Salts
vs
Thornton United Reserves
13:45
Shepley
vs
Newsome FC
14:00
Steeton
P - P
Overthorpe Sports Club

Saturday 12 November 2016

Division 2

14:00
Bradford FC
3 - 1 Full time
Tingley Athletic
14:00
D.R.A.M. Community FC Reserves
1 - 4 Full time
Salts Reserves
14:00
T V R United
14 - 0 Full time
Tyersal Reserves
14:00
Thornton United Reserves
6 - 5 Full time
Lower Hopton Reserves

Premier Division

14:00
Brighouse Town FC (Dev Team)
vs
Lower Hopton
14:00
Campion
P - P
Lepton Highlanders
14:00
Huddersfield YMCA
5 - 1 Full time
Salts
14:00
Lepton Highlanders
vs
Campion
14:00
Littletown
P - P
Honley FC
14:00
Lower Hopton
vs
Steeton
14:00
Newsome FC
8 - 0 Full time
Halifax Irish
14:00
Overthorpe Sports Club
2 - 7 Full time
Golcar United

Division 1

14:00
Britannia Sports FC
5 - 0 Full time
Churwell Lions FC
14:00
Golcar United Reserves
2 - 3 Full time
Wakefield City
14:00
Holmfirth Town FC
5 - 0 Full time
Hunsworth
14:00
Route One Rovers
6 - 1 Full time
West Horton
14:00
Steeton Reserves
P - P
Thornton United
14:00
Tyersal
4 - 0 Full time
Westbrook YMCA
14:00
Wibsey
5 - 4 Full time
Ventus / Yeadon Celtic

Saturday 5 November 2016

Premier Division

14:00
Aberford Albion
vs
Salts
14:00
Brighouse Town FC (Dev Team)
vs
Lower Hopton
14:00
Campion
vs
Overthorpe Sports Club
14:00
D.R.A.M. Community FC
vs
Britannia Sports FC
14:00
Goole AFC Academy
2 - 10 Full time
Littletown
14:00
Halifax Irish
1 - 6 Full time
Honley FC
14:00
Huddersfield YMCA
vs
FC Polonia (1st)
14:00
Newsome FC
2 - 2 Full time
Lepton Highlanders
14:00
Steeton
vs
Harlow Hill
14:00
Wetherby Athletic 1st
vs
Campion

Division 2

14:00
Bradford FC
vs
Beeston St Anthony's
14:00
D.R.A.M. Community FC Reserves
vs
Oxenhope Rec Res
14:00
FC Prince 1st
vs
Salts Reserves
14:00
Littletown Reserves
P - P
T V R United
14:00
Lower Hopton Reserves
vs
Hunslet Club (Reserves)
14:00
Thornton United Reserves
vs
Aimbry Reserves
14:00
Tingley Athletic
vs
Salem
14:00
Tyersal Reserves
2 - 2 Full time
T V R United
14:00
Tyersal Reserves
vs
Thornton United Reserves

Division 1

14:00
Churwell Lions FC
vs
Ventus / Yeadon Celtic
14:00
D.R.A.M. Community FC
3 - 3 Full time
Britannia Sports FC
14:00
Golcar United Reserves
4 - 0 Full time
Northowram Reserves
14:00
Holmfirth Town FC
4 - 3 Full time
West Horton
14:00
Kirkby Malzeard Reserves
6 - 2 Full time
Hunsworth
14:00
Route One Rovers
1 - 2 Full time
Settle United Reserves
14:00
Steeton Reserves
3 - 1 Full time
AFC Horsforth Reserves
14:00
Thornton United
7 - 3 Full time
Thorpe United 3rd
14:00
Westbrook YMCA
1 - 5 Full time
Wakefield City
14:00
Wibsey
1 - 8 Full time
Real Moor Real

Latest news

Player Registration Forms
General Player Registration Forms

The Player Registration Forms for season 2016-2017 are now available

Clubs Pre-Season Meeting
General Clubs Pre-Season Meeting

Clubs Pre-Season Meeting

Player Transfer Forms
General Player Transfer Forms

Transfer forms for season 2016-2017 are now available to be downloaded

West Riding County Amateur Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe